Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzątanie Wiączynia vol. 2
#31
Mam pytanie co wkońcu z tymi pożądkami są czy nie?
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#32
Proponuję tak:
- w sprawie Wiączynia naprawdę przycisnąć gminę - nie ma tak, że my zachrzaniamy, a inni zgarniają podziękowania i nic dalej nie robią;
- dołączyć do tej Bundeswhery w Poćwiardówce 22-24 października - to są kontakty, znajomości, zrobimy coś pożytecznego i PNWT (Pokażą Nas W Telewizji). Namawiam sołtysa Eufeminowa, żeby ekstra ugościć tych żołnierzy - grill, piwo, spotkanie, dyskoteka, ognisko - to zaprocentuje, po tych 10 przyjedzie setka cywilow z Niemiec, po nich tysiąc - i do przodu!!!
- przewodnik-sojusznik J. Janowski zaproponował PTTK rajd gwiaździsty dla młodzieży szlakiem Bitwy w rejonie 6 grudnia - z zakończeniem w Wiączyniu (gimnazjum da herbatę gorącą itd). Jeśli taki rajd będzie - gmina będzie MUSIAŁA zrobić porządek na cmentarzu, bo inaczej czeka ją obciach. Rajd jest w 100 procentach możliwy - harcerze, szkoły, młodzież lubi takie rzeczy.
Czyli: nie trwońmy sił, nie wyręczajmy innych w obowiązkach, skupmy się na tym, co ma istotne znaczenie, tzn. na Poćwiardówce. Sprawa międzynarodowa, zaowocuje. Zwłaszcza, że urząd wojewódzki (p. Cywiński) zaprasza do pomocy.
A Wiączyń nam nie ucieknie. W końcu weźmiemy nad nim patronat, urzędy tylko się ucieszą.
Tak to bym widział...
Odpowiedz
#33
W takim razie rozumię Wiączyn odkładamy na inny termin a skupiamy się na pracach w Poćwiardówce.OK!!
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#34
Ok nie ma sprawy Big Grin Niemcy też ludzie jak widać. A przypadkiem nie mają/mieli jakiegoś Oktoberfest? ;-)
Odpowiedz
#35
Jeżeli ktoś będzie organizował jakąś akcję w Wiączyniu proszę o wiadomość.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#36
Witam



Stella szkoda ze jak byly 2 pierwsze akcjie na pocwiardowce to nikt prawie nie przyjechal od grupy lodz do pomocy.
Tylko ludzie nie zrzeszeni i milosnicy histori..z grupy geocashingowej (dzika) i strzelcow kaniowskich..
A teraz jak telewizja i slawa to wszyscy na hura jada... dla mnie to jest dziwne i nie Fair..

Pewien rodzaj wspolpracy juz zaproponowalem Jagodzie.. cos w stylu integracji podczas sprzatania srodowisk historycznych i pasionujacych sie historia.. ja to tak widze


Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz
#37
MIQ napisał(a):Witam

Stella szkoda ze jak byly 2 pierwsze akcjie na pocwiardowce to nikt prawie nie przyjechal od grupy lodz do pomocy.
Tylko ludzie nie zrzeszeni i milosnicy histori..z grupy geocashingowej (dzika) i strzelcow kaniowskich..

Prawie robi różnicę Smile Z tego co pamiętam (tak na 100%) to na pierwszej akcji były 3 osoby z GŁódź; w drugiej niestety nie mogłem wziąść udziału więc nie wiem. Ale masz rację MIQ to mało, za mało Sad
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#38
Powiem szczerze nie zawsze mam na paliwo a Wiączyna Pocwiardowka to jest różnica

[ Dodano: 2007-10-09, 14:18 ]
Kogoś mogę zgarnąć jadąc z Teofilowa :bike:
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#39
Kolego MIQ nawet przez myśl mi nie przeszło aby pomyśleć o TV.Jeżęli uważasz ,że do sprzątania cmentarz w Poćwiardówce mają prawo tyulko Ci co robili to pierwsi to OK.Zyczę powodzenia w pojedynkę. A propos Nie zuważyłem aby Stella sobie coś przypisywał jako zasługę.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-10-09, 17:04 ]
Może jednak zrobimy tą akcję 13.10. w Wiączyniu
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#40
oskarxyz napisał(a):Kolego MIQ nawet przez myśl mi nie przeszło aby pomyśleć o TV. Jeżęli uważasz ,że do sprzątania cmentarz w Poćwiardówce mają prawo tyulko Ci co robili to pierwsi to OK.Zyczę powodzenia w pojedynkę. A propos Nie zuważyłem aby Stella sobie coś przypisywał jako zasługę.(...)
Chyba przeczytałeś post MIQ bez zrozumienia, bo nic co sugerujesz w nim nie było.
Natomiast bezpośrednio po pierwszym sprzątaniu Stella napisał w swym blogu co nastepuje "W niedzielę 13 maja Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Grupa Łódź” wzięła się za cmentarz w Poćwiardówce. Poleciały chaszcze, drzewa, chwasty. Odsłonięto mogiły, cmentarz zaczął wyglądać jak cmentarz, a nie las. Chwała za to poszukiwaczom, kilkanaście osób poświęciło wolny czas na coś zupełnie bezinteresownego.(...)"
Czy uważasz, że to odpowiada prawdzie???

Wielu osobom zrobiło się wtedy zwyczajnie przykro, czemu zresztą dawali wyraz kontaktując się między innymi z MIQ i ze mną. Zresztą Stella w kolejnym wpisie (18 maja) informacje nieco uściślił. W telewizji być nie muszę i nie chcę. Zresztą jedyną, która wykazała zainteresowanie i dotarła na druga akcję była Tv TOYA, za co im chwała. Wypowiedzi przed kamerą odmówiłem, uważając że rzecz powinien przedstawić MIQ.
MIQ nigdzie nie pisał, że zamierza sprzątać sam. Bo i nie musi - kilka razy śmieci wynosiliśmy i zakopywalismy pozostawione kości tylko we dwójkę. Natomiast obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że nawet taki niewielki sukces potrafi mieć bardzo wielu ojców... Nie dziw się, że może to budzić niesmak.
Odpowiedz
#41
Miq, z całym szacunkiem, moim zdaniem pisząc takie opinie dotyczące tego iż za działaniami GŁ, stoją jedynie chęć sławy i rozgłosu powinieneś sprawdzić co i jak. Nie wiem czy doczytałeś, ale planowana była akcja w Wiączyniu, bez kamer radia Tv i prasy. Z uwagi na braki formalne , brak zgody i takie tam, w związku ze sporym zainteresowaniem postanowiliśmy przyłączyć się do grupy z Poćwiardówki. nie widzę w tym nic złego ,
Co do wcześniejszych akcji w Poćwiardówce nie wypowiadam się, nie byłem obecny z różnych powodów. Chciałbym jednak stanąc w obronie Stelli i innych piszących o różnych działaniach związanych z IWW. Moim zdaniem nieporozumienia wynikają nie z chęci zawłaszczenia sobie zasług, ale z faktu iż każdy na tym forum jest traktowany jako GŁ. Dziku, czy sądzisz że Stella powinien wymienić wszystkich z nicka ? Pamiętajmy iż działania w Wiączyniu choćby, były prowadzone przez grupę ludzi bez zarejestrowanego stowarzyszenia , nazywających siebie, Grupą Łódź tylko dla tego że spotykali się na TYM forum ! byłem tam więc się wypowiadam . howk
zostawmy te problemy i zastanówmy się jak działać wspólnie, moim zdaniem rozmowy na temat sławy zostawmy do czasu gdy pojawią się efekty naszych prac .

sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#42
Panowie, wyluzujcie. Przecież MIQ właśnie o to chodzi by to zrobić RAZEM. Zresztą nie tylko razem ze Stowarzyszeniem, a równiez razem z PKWŁ, który bardzo pomógł od strony formalnej i "ciężkosprzętowej" przy pierwszych akcjach.
Może umówmy się jakoś konkretnie co ustalenia wspólnego udziału w akcji (i uzgodnienia go z obecnymi organizatorami), bo chciałbym "ruszyć" na nią ekipe łódzkich geocacherów. Wolałbym wiedzieć wcześniej, bo w najbliższy weekend też sprzątamy - tyle, że pewien rezerwat w Puszczy Kampinoskiej.
Odpowiedz
#43
Moim celem nie było obrażać MIQ .Lecz chęć zrobienia czegoś pożytecznego ,bynajmniej nie w świetle fleszy.Jeżeli macie ochotę i chęć zrobienia czgoś razem z innymi napiszcie to. Jestem nadal do dyspozycji
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#44
Mnie tam nie ciągnie do TV tez nawet przez myśl mi to nie przeszło , tutaj dla mnie jest czymś fajniejszym poznać ludzi .
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#45
Witam


Widze ze wywolalem wulkan... ale po czesci troche bylo w tym prawdy.Oczywisnie NIE CHODZI MI O TV...ze to jest robione pod publike.To nie byly oskarzenia z mojej strony.Ta gorycz byla zwiazana z tym co pisal wczesniej Dziku.
Wiem ze panowie robicie cholernie dobra robote..i wlasnie Pocwiardowka jest chyba takim miejscem w ktorym warto zapomniec o wasniach,zakasac rekawy i wziasc sie do roboty.
NIe jest moim celem wszystkich sklocic tylko zachecic do roboty RAZEM.Lepiej trzymac sie kupa i zrobic cos pozytecznegoWink Wtedy napewno zrobi sie duzo duzo wiecej.

Wybaczcie ze was urazilem Oskarxyz i Sacrebleu i cala GŁ jesli to ktos tak odczul ale post napisany byl w dobrej wierze.
Podkreslam ze nie chodzi mi o rozglos bo to mam w glebokiej pupie..tylko o to by pamiec bo tych poleglych przetrwala do kolejnych pokolen.
A przy okazji moga sie wykazac rozne srodowiska historyczne i pasionujace sie historia z Lodzi... czyli Wspolpraca i jeszcze raz wspolpraca...


Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości