Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Off top czyli wesela bezalkoholowe :D
#1
Czytając inne forum natknąłem się na ciekawy wątek.
Wstawiam jego zawartość:
Smile

Wesela bezalkoholowe : ). Co o tym sądzicie ?
Kolega wspominał , że się wybiera na coś takiego. Co o tym sądzicie bo dla mnie wesele bezalkoholowe ma taki sam sens co reformy Giertycha czy glosowanie na PIS : ) ?

odpowiedzi na forum:
- w Polsce ?

- Wesele bezalkoholowe to gorzej niż lokata

- W ogóle bez alkoholu? Żadnego toastu? Toż to nie wesele, tylko dzień jak co dzień...

- Jak dla mnie porażka maksymalna... Toc to piękny widok jak wujkowi Ryskowi glowa opada do talerza, jak ciocia Marysia tanczy cala czerwona i spiewa na cały głos na dopalaczu, piekne sa rozmowy z sasidem i wspolne lanie...
na szescie rodzinka i znajomi są z tych "normalnych" i na takie weselicho nie trafie

- To mniej więcej tak jak polonez bez LPG.
- Wesela bezalkoholowe?

- Przykro mi się zrobiło.

- nie oni pierwsi na takie wesele wpadli. Zaraz paru gosci skoczy na stacje benzynowe i pare flaszek wodki przyniesie. Pite w kiblu, w pospiechu, bez zagryzki i zapity...


A jakie jest wasze zdanie na ten temat ?Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
rosyjski kawał a propos:
Rosjanin i Ukrainiec kłócą się, co lepsze: wódka czy horiłka? Ukrainiec mówi:
- Nasza jest najlepsza! Wczoraj wypiliśmy z żoną litra, a dzis rano poszliśmy do cerkwi, pamiętaliśmy wszystkie modlitwy, pieśni, klękaliśmy kiedy trzeba, żegnaliśmy się kiedy trzeba...
- No i co z tego?
- Ale my jesteśmy ortodoksyjni Żydzi!
Odpowiedz
#3
A propos wesel. Przez jakiś czas ziemia lubelsko-biłgorajska była moim drugim domem :cwaniak: . Czas trwania wesel (średnio od godziny 13:00 - do 6:00 !!! ) potrafił zaskoczyć niejednego przybysza z innej części kraju. Trunków (tych własnej roboty) co nie miara ale powiem wam że słyszałem o weselach bezalkoholowych! Praktyka w niektórych kręgach (szczególnie tych bogobojnych) dosyć powszechna.
Całe szczęście że miałem do czynienia z ludźmi bardziej rozrywkowymi Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
A moim zdaniem jeśli ktoś ma takie a nie inne zasady to czemu nie. Nie widzę w tym nic głupiego. Wolny kraj. A jesli zaproszonemu nie pasuje to może nie przyjść ot co Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
NIc dodac nic ująć. Popieram Grafa. Kiedyś chyba w Dużym Formacie był artykuł na ten temat a w nim jakies opowieści o dziadku, który się śmiertelnie obraził na młodych za pomysła na wesele bez wódy Smile
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#6
I dziadek miał rację! Fanaberie! Jak się rodzina nie spije to się nie pozna. Bo w Polszcze jest tak, że rodzina to na chrzcinach, weselach i pogrzebach się spotyka, a więc kłopot z identyfikacją oczywisty :wypas:
Bardziej serio to byłem na weselu gdzie dla pokazania poziomu kultury wódy było mało i troszkę winka. Ludziska siedzieli jak w oczekiwaniu na stypę, a przed północą zaczęli się rozchodzić. Dlaczego? Bo czuli się skrępowani, nienaturalnie i cholera wie jeszcze dlaczego. Brakowało luzu.
Ot wesela bezalkoholowe owszem ale dla ludzi którzy nie lubią alkoholu (szczególnie dotyczy to gości, a nie organizatorów!!!) Inaczej po co organizować imprezę, którą organizator osobiście zarżnie przed rozpoczęciem?
Osobiście nie lubię wesel i to obojętnie od poziomu zaopatrzenia w napitki :kwasny:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
U mnie w muzeum jak przestano na otwarciach organizować "szwedzki stół" (winko, orzeszki, ciastka itp.) to ludzie znikali po 15 minitach od wpuszczenia na salę. A jak jest "posiłek" to koczują wokół stołu Smile
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#8
Wesele bez grzałki tak torochę zimno lipa to lepsze są wekendy na Helu :wypas:
Odpowiedz
#9
lepsza gorzałka bez wesela niż wesele bez gorzałki!
Odpowiedz
#10
- Czy Polacy potrafią bawić się bez alkoholu?

- Tak, ale po co się tak męczyć!
---------------------------------------------------------------------
-W co warto inwestować?

- w alkohol, bo ma najwięcej procent, a im więcej procent tym większa "stopa" zwrotu!


Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Cytat:Inaczej po co organizować imprezę, którą organizator osobiście zarżnie przed rozpoczęciem?
krótsze wesele = szybciej noc poślubna Smile w tym szaleństwie jest metoda Tongue
Odpowiedz
#12
Masz racje lepiej gorzałka bez wesele niż wesele bez gorzałki :wypas:
Odpowiedz
#13
Moim skromnym zdaniem wesele z wódeczką czy bez jest mi obojętne .Bardziej liczą się ludzie z którymi mam się bawić.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#14
Tylko po %-ach lepsza zabawa bo sie nikt nie kontroluje :wypas:
Odpowiedz
#15
Właśnie wróciłem z weselicha i nie wyobrażam sobie czegoś takiego w wersji %-free Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości