Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuchnia regionalna czyli typowo łódzkie i regionalne potrawy
#1
Założyłem ten wątek czysto przypadkowo. Jesteśmy dosyć specyficznym rejonem leżącym w połowie w Wielkopolsce a w połowie na Mazowszu, o dosyć bogatej i skomplikowanej historii.
Mieszanka kilku kultur i wyznań. Czy posiadamy zatem specyficzną kuchnię regionalną której dania charakterystyczne są dla Łodzi?

Jednym z pierwszych dań które kojarzy mi się z Łodzią i jest typowo "bałuciarskim" daniem są knedle z truskawkami serwowane z gotowaną młodą kapustą. Brzmi trochę orientalnie ale podobno to stary bałuciarski przepis.

Kto da więcej?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
NIe słyszałem choć jestem z Bałut.
Zauważyłem w Łodzi dwie szkoły przyżądzeania młodej kapusty - z koprem (dla mnie oczywiste) lub za szczypiorem (dla mnie nowość - w rodzinie mojej żony nie znano z kolei wersji z koprem). Nie wiem czy któraś z wersji jest tylko łódzka Undecided
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#3
Heh a widzisz. Mój ojciec wspomina że w całym jego "rewirze" na Limanowskiego gotowano własnie w ten sposób.
Natomiast co do kapusty to znam tylko wersję z koprem. Nie znam w ogóle szczypiorkowej.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co z jadłospisu w moim domu można by uznać za danie regionalne...

Może prażoki z kapuśniakiem - choć w innych rejonach tez coś podobnego jest podawane z tym, że ma inna nazwę...

Eh gdyby tylko moja babcia żyła – ona by wiedział – mieszkała na wawelskiej przed wojną i znała wszystkie tego typu ciekawostki...

Swoją drogą to kosmiczny temat ;-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
U mnie w rodzinie zakorzeniona jest dosyć specyficzna zupa. Nie wiem czy ktoś z was ją jadł. Jeżeli tak to powiem WOW gdyż nie znam nikogo spoza mojej rodziny kto by degustował takie cudo.

Ogólnie koncepcja zupy jest dosyć prosta. Gotujemy wywar mięsno-warzywny jak do zupy pomidorowej przy czym nie zaprawiamy sokiem z pomidorów a sokiem z kiszonej kapusty i lekko zabielamy. Podajemy z "grubym" makaronem Smile
Zupa w sam raz na kaca :-)


Temat jak temat. Kuchnia regionalna też część historii :roll:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Nie słyszałem o takiej. Podobni się robi zupę chrzanowa tylko przecier chrzanowy zamiast soku.

[ Dodano: 30 Październik 2006, 14:51 ]
Acha a prażoki z kapuśniakiem to nieśmiertelne danie mojej babci. Nie lubiłem kapuśniaku (bo był zawsze kwaśny jak ocet) ale uwielbiałem prażoki ze skwarkami :-P
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Co do knedli to na Bałutach musiało mieszkać dużo ludzi z Łowicza bo moja mama jest z tego miłego miasteczka i nauczyła się to gotować od swojej mamy.
Myśle, że w Łodzi mamy pomieszanie z poplątaniem. Kuchnia polska, niemiecka, żydowska, rosyjska... Przybywali tu ludzie z całej Polski i nie tylko.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#8
Właśnie - zapomniałem nadmienić że babcia pochodziła ze Śląska (ur. w Zawierciu) ale ślązackich potraw jakoś nie mogę skojarzyć.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#9
Jeżeli chodzi o kapustę z knedlami to spotkałam się z tym daniem + jeszcze gulasz w czysto łódzkiej części mojej rodziny, a z kapustą młodą jedynie w wersji koperkowej, ale to chyba nie jest czysto łódzkie bo moja mama pochodzi z rodziny wędrującej warszawsko - piotrkowskiej;
intryguje mnie jedna rzecz dotycząca zupy ogórkowej bo nie wiem skąd to się wzięło - w mojej rodzinie jada się zupę ogórkową z ziemniakami a u mojego męża (jest z Wielunia) z kluskami, a po jakichś 30 latach odkryłam,że moja babcia (ta łódzka) też podaje ją z kluskami - to w końcu to regionalizm jakiś czy poprostu preferencje smakowe?
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz
#10
A u mnie w domu tradycyjna ogórkowa jest z ziemniakami i zacierkami razem. Ponadto i tak połowa domowników zagryza to chlebem - jednak uprzedzam że nie mam rosyjskich korzeni :mrgreen:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#11
po prostu ogórkowa z kluskami jest lepsza, wiedzą o tym w Wieluniu ( w końcu to ZACHÓD) jak i osoby starsze, bardziej życiem doświadczone - patrz Babcia :mrgreen: :-P
co do innych potraw - to Wieluń, jako pogranicze Wielkopolski, Małopolski i Śląska ( a nie Śląśk jak co poniektórzy utrzymują :!: ) ma też totalny kociolek z potrawami
bo np. kto wie co jadał mój kolega gdy mam zaserwowała mu na śniadanie gzikę ze szczypiorkiem??
ano nic innego jak tylko twarożek z tym własnie zielonym dodatkiem
zresztą - terminologia regionalna to też jest temat rzeka
np.
kromka a pajdka - nie?? :->
Kelkowa wie o co chodzi ! ;-)
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz
#12
MĄŻ zachowuj się jak poprawny użytkownik forum i używaj mojego nick-a :evil:
bo jakiś niewtajemniczony się pogubi
a poza tym nie jestem dodatkiem do kogoś lub czegoś ale pełnoprawnym człowiekiem - jak wiem pełnoletnim :-P i na dodatek też użytkownikiem tego forum i proszę o stosowanie takich samych zasad jak wobec innych :evil: :evil: :evil:
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz
#13
Dla mnie daniem regionalnym jest groch z kapustą.
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie jadłem a sporo podróżuję po kraju (pochodzę w Warmii).
Odpowiedz
#14
mały offtop
drodzy Pańswo - (Kelekowie) :-) , mam pytanie jak to robicie ? :-) czy przy jednym kompie ? czy też może w pracy jakoś ? chodzi mi o waszą wymianę zdań bo jakoś trudno mi to sobie wyobrazić :-), G siada pisze, szanowna Małżonka następnie siada czyta i odpisuje heheheh ???

po uwadze Jagody - dopiszę coś o potrawach hm ....:
znacie coś takiego jak : jakja z mąką ?
taką potrawą moja rodzina odkąd pamiętam zaczynała niedzielę - tradycja ta istnieje nadal w moim domu , i jako głowa rodziny sam przygotowuję to śniadanie. spotkałem się także z nazwą "grzybek" ale jest inaczej przygotowywane. sprawa wygląda następująco : patelnia - smazymy kiełbaskę drobno pociachaną na patelni - między czasie mieszamy - 3 jajka 7 łyzek mąki i 3/4 szklanki mleka (oczywiście mieszamy mikserem ) + 1 łyżeczka soli . masę wlewamy na smażącą się kiełbaskę - czekamy 2- minuty zmniejszamy ogień, mieszamy i przykrywamy , co kilka minut mieszamy - czekamy , mieszamy - około 1/2 h - ważne jest długie smażenie gdyż inaczej wyjdzie nam niezjadliwa melasa , następnie zjadamy z chlebkiem i kakałkiem z pianą z białek :-) pamiętam że mój tata, zawsze do tych jajek kroił potwornie cienkie pajdki chleba, akie na kilka mm, długo nie mogłem powtórzyć tego wyczynu, okazało się że w ten sposób można pokroić tylko chlebek trochę już przelezały - właśnie taki niedzielny - od tej pory też kroję takie opłatki .... aaa uwaga - 3 jajka - to ilość która może zapchać 3 osoby ! także na jedną osobę 1/3 składników .... co ma to wsóplnego z daniami regionalnymi ? a właśnie że ma rodzina mojego ojca pochodzi z Rawy Mazowieckiej i ponoć tam jest to normalka - tu w Łodzi ( kilkadziesiąt kilometrów) mało kto słyszal w ogóle o czymś takim :-) a może się mylę ?



Sac
Odpowiedz
#15
Sac pisz takie rzeczy w ecie pecie! Undecided
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości