Ankieta:
Tak
12.50%
2 12.50%
Nie
87.50%
14 87.50%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbity czołg pod Wiączyniem - Panzer IV
#1
Skręcając w lewo obok szkoły potem jadąc prosto pod lasem na Wiączyniu stała rozbity czołg
nie pamietam dobrze ale chyba był to niemiecki moja wiem ze tam stał bo mój wujo pare z jakies 10 lat temu wpetonował koło od gąsiennicy od tego czołgu jak budował warsztat czy sa jakieś wzmianki o tym fakcie?- bede u rodziny w wiaczyniu podam dokładnijsze informacje.


Grandi albo zedytujesz i poprawisz ten post albo dostaniesz od Jagody bana. Pisz bardziej zrozumiale, bo jak narazie trudno się w tym połapać. I do k! nędzy jaki czpłg???
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#2
Grandi cieszymy się, że aktywnie uczestniczysz w życiu forum ale ...

Unikaj jednak ewidentnych błędów gramatycznych czy ortograficznych. Nie jest przecież problemem napisanie treści postu w edytorze z korekcją błędów i wstawienie gotowego tekstu na forum...

Co to jest Czółg :?: :evil:
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
rozumiem przyzjnaje sie popełniam błedy ale to wina klawiatury a na nowa mnie nie stać a co do czołgu to zadzwonie i sie apytam
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#4
grandi87 napisał(a):rozumiem przyzjnaje sie popełniam błedy ale to wina klawiatury a na nowa mnie nie stać

To ci klawiaturę podaruje bo mam jedną zbędną...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
Dzwoniłem do rodziny rozmawiałem z dziadkiem . Pod lasem jadąc drogą od szkoły jest gospodartstwo po prawej stronie (znajomi rodziny) tam pod lasem stał rozbity tygrys
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
Confusedhock: o cholera ... ! pewno przyczaił sie obok przyczajony smok !
Mi kiedyś dwóch panów pod sklepem we Wiączyniu mówili że w środku lasu była piwnica murowana a w niej złote szlemy, a obok bateria nebelwerferów. Ponoć stał tam też Maus - jakiś zawadiacki oddział zniszczył go celnym strzałem z Visa prosto w bak ! Confusedhock: :!:

Maus eksplodował, zapaliły sie nebelwerfery no i potworna eksplozja zmiotla wszystko :mrgreen:

a na sam koniec mojemu rozmówcy urwał się film ... :lol: :mrgreen:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
:cry: Niestety. Popsuli go Rosjanie. Dzieła dokończyli złomiarze.

Ironrat
PS. Dlaczego to zawsze musi być Tygrys?
Odpowiedz
#8
Tygrys bo Pz IV nie miał nazwy własnej :-) co do tego tanka to jest to całkiem możliwe. Gospodarstwo po lewej stronie hmm to chyba chodzi o to tuż przy cmentarzu?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Jesli chodzi o ścisłość chodzi o czołg PzKpfw VI Tiger wiem bo mieszkała w Wiączyniu moja babcia zanim ja wywiezli na Sybir tygrys podobno dostał i stał pod lasem koło tego gospoarstwa po wojnie ponoć stał tam z rok zanim go rosjanie wywiezli w na nowy sezon planuje wybrać sie tam z wykrywaczem metali tylko bede musiał pojechac z dziadkiem zeby zobaczyc gdzie to jest dokladniej.




A kropki i przecinki to gdzie???
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#10
bolas napisał(a):Ponoć stał tam też Maus - jakiś zawadiacki oddział zniszczył go celnym strzałem z Visa prosto w bak !

Tak to ja też słyszałem, że tak było... to prawda jest... nie może być inaczej. 8-)

Na pewno warto tam pojechać i pokopać... :-P
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#11
a jeżeli ja widziałem częśCć tego czołgu (koło od gąsiennicy ) wiem gdzie sie znajduje zreszta moja rodzina mieszka koło tego cmetarza?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#12
koło od gąsiennicy ? hm ... wrzuć foto jeśli mozesz ... ( :oops: ) - o wybaczenie proszę - macie rację to lenistwo ....
sac
Odpowiedz
#13
Błagam!
To wyjątkowo nie na temat, ale chciałbym głośno się wypowiedzieć.
Wasza znajomość ortografii jest na żenująco niskim poziomie!
Grandi: znaki interpunkcyjne na pewno znajdziesz na klawiaturze, a także używanie klawisza alt nie boli. A poprawnie zedytowany tekst czyta się z wielką przyjemnością, proszę wysil się trochę i zrób nam ta przyjemność.
Sac, nie chcę być nieuprzejmy, lecz morzesz spróbować uważać na pisownię.

A i zdjęcia z chęcią bym też zobaczył.

Moja klawiatura ma w tej chwili siedem, albo i więcej lat. Wiem, jaki masz problem ,drogi Grandi, lecz wystarczy tylko chęć.

Z góry przepraszam za moje wymądrzanie się. :oops:
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#14
... dysortografie uważam za przejaw lenistwa - nie wierzę, że nie można przed naście czy więcej lat żywota na chama nie zapamiętać co jak się piszę - kwestia woli jedynie.

Wracając do czołgu - w każdym polskim jeziorze, stawiku leży tygrys. Każdy niemiecki żołnierz to SS-man, każdy znaleziony karabin to mauser i każdy pistolet to Vis. Leniwi Polacy kradną, Żydzi kombinują a Niemcy są wunderbarr. Teoria ewolucji to bzdura, a ryba była taaaaaaaaaaaka ino mi uciekła, ale widziałem ją ! Chcecie zdjęcie ?

Szkoda w ogóle gadać o takich pierdołach i historiach wyssanych z palca. W tych opowieściach zazwyczaj nie ma ułamka prawdy - za to sporo szalonej podniety miejscowych gawędziarzy. Ciekawe skąd się nagle wziął Tygrys we Wiączyniu ? Może to nie Tygrys tylko Leopard A2 ? Albo zwykły dachowy kocur o groźnym imieniu Smile ?

Wszędzie są Tygrysy tylko dziwnym trafem żadnego nie ma w Polsce w muzeum. Dosłownie przyczajony tygrys i ukryty smok - jak w tym azjatyckim filmie Wink Chyba że to któryś z Tygrysów z łódzkiego Zoo był ... to co innego Idea :mrgreen:

Buc - daruj z tym belferstwem ... chcesz dbać o język polski ? Zrób maturę, idź na polonistykę i tam będziesz miał orgie z gramatyką i ortografią przez pięć lat, po czym staniesz ochoczo do walki z falami leniwych dzieciaków pokolenia MTV.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#15
Ej ej ej. Panowie :!: Bez obrażania i docinków.
Co do pokolenia MTV zgadzam się z przedmówcą - tragedia...

Co do tematu rozmowy. Jeżeli są podobno jakieś dowody? Niech się ujawnią. Każdy czołg to "Tygrys" dla laika. My wiemy że może być jeszcze "Królewski" :mrgreen: a tak na poważnie to mógłby być nawet "Kaczor" albo sam Maus. Do nas należy sprawdzić, przeanalizować i ewentualnie wykluczyć jego obecność.
Kilkadziesiąt lat temu ktoś stwierdził że 64kB pamięci w zupełności wystarczy dla komputerów a na cały świat "zachodni" będzie ich potrzebne od 3 do 5....

Tak więc - żądajmy dowodów :roll:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości