Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Germania: plany III Rzeszy na okres powojenny" (2
#1
Książką, którą wałkuję już jakiś i polecam wszystkim zainteresowanym jest powyższa Germania... Igora Witkowskiego.
Odnajdziemy tu znane i cociekawsze mniej znane fakty i plany Niemców na okres powojenny. Prawdę mówiąc to jestem pod wielkim wrażeniem. Czegoż to oni jeszcze nie chcieli zdobyć podbić i to w jaki sposób! Masa informacji, masa zdjęć i planów nigdy nie zaczętych lub nie ukończonych budowli...zaczerpniętych żywcem Grecji i Rzymu. Plany przebudowy miast wzorowane min. na Watykanie. Parę słów również o Łodzi (przerobienie kamienic i domów na modłę niemiecką).
Polecam... :roll:
Odpowiedz
#2
Niemcy zawsze mieli ciekawe pomysły na całe szczęście nie udąło im sie ich zrealizować! Gdyby było inaczej to na tym forum klikalibyśmy po Niemiecku, a co drugie dziecko miałoby na imie Adolf. Co do Witkowskiego to koleś ma niesamowity zasób wiedzy, zastanawiam się tylko czy wszystko to sprawdzone-prawdziwe informację czy sato raczej kalkulacje tak jak Denikena czy Browna.
Odpowiedz
#3
na odkrywcy mnie zjechali za taką recenzję książki.... podobno koleś składa kilka ksiązek na kolejną a sam to nie pisze za duzo bo to same cytaty.... niewiem ja wszystkich innych ksiązek nie czytałem i wiem ze ta robi wrazenie...

po niemiecku ja tez mogę klikacTongue
Odpowiedz
#4
dla znających rosyjski: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.grwar.ru">http://www.grwar.ru</a><!-- w -->
Tam wrzucane są książki i artykuły historyczne m.in. z okresu I wojny. Jest też parę pozycji o operacji łódzkiej z 1914 r - wspomnienia dowódców i oficerów. W aneksach do ksiażek zdarzają się ciekawe mapy i mapki.
dream28 napisał(a):na odkrywcy mnie zjechali za taką recenzję książki.... podobno koleś składa kilka ksiązek na kolejną a sam to nie pisze za duzo bo to same cytaty.... niewiem ja wszystkich innych ksiązek nie czytałem i wiem ze ta robi wrazenie...

po niemiecku ja tez mogę klikacTongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości